Bolygónk erőforrásai végesek. Egyre többen tudatosítják magukban ezt a tényt, és próbálnak meg tenni azért, hogy a lehető leginkább visszaszorítsák a környezeti ártalmakat és így kevésbé terheljék a környezetüket. Sokan viszont meg se próbálják, mert tehetetlennek érzik magukat és nem tudnak, vagy nem akarnak lemondani a környezetre és magukra ártalmas szokásaikról, noha tisztában vannak a várható következményekkel. Pedig nem mindig van szükség hatalmas áldozatokra, hiszen már az is jelentős előrelépés, ha tájékozódnak, és megteszik a mindennapokban az első apró változtatásokat.
A dohányzás az utóbbi évtizedekben egyre inkább visszaszorulóban van, a leszokást különböző programok, és az országok egyre keményebb adózási szabályai is segítették. A dohányipari vállalatok a volumencsökkenést folyamatos áremelésekkel próbálják ellensúlyozni, amellyel egyelőre sikeresen kerekednek felül a negatív trendeken, és emelkedő profitról és enyhén emelkedő árbevételről számolnak be. A koronavírus járvány kitörése kiváló ok lehetett volna az elsősorban a tüdőt károsító vírus miatt a leszokásra, ám mégis, ezzel ellentétes folyamatok zajlanak le. Világszerte, az otthonaikba bezárt emberek a szorongás, az unalom, a stressz és társadalmi elszigeteltség miatt többet dohányoznak, ezért a dohánycégeknek is jól megy. Megnéztük, hogy befektetésként hogy néznek ki a dohányipari vállalatok részvényei.
A koronavírus miatt kialakult krízishelyzet ellenére is növekedni tudott a Philip Morris, azonban a jövővel kapcsolatos bizonytalanság miatt visszavonták a 2020-as iránymutatásukat, helyette pedig a következő negyedéves várakozásaikat tették közzé, amelyek szerint az igazán nagy ütést a cég a második negyedévben szenvedheti majd el.
Az Y generáció, vagyis a 80-as, 90-es években születettek nagy része már a munkaerőpiacon van, és megtakarítással is rendelkezik. Természetesen minden bank, biztosító, befektetési szolgáltató vagy alapkezelő boldogan fogadja őket az ügyfelei között, ám az új generáció válogatós. Felmérések alapján a környezettudatosság, és társadalmi szerepvállalás témakörei is befolyásolják őket, befektetési döntésük meghozatalakor. Videónk az etikus befektetési elveknek jár utána.
Összefoglalta a magyar kormány és a külföldi multik közötti csatákat a Financial Times.
Az Imperial Tobacco Magyarország Kft., a JTI Hungary Zrt. és a Philip Morris Magyarország Kft. támogatásával lépcsőzetesen növekvő, 6 milliárd forintig terjedő koncessziós díjat ajánl a dohány-kiskereskedelmi ellátás működtetésére, és egy versenysemleges elosztási rendszer felállítását vállalja közel 500 munkahely teremtése és a kiskereskedelmi árrés megemelése mellett - közölték szerdán a társaságok. A három dohányipari cég becslése szerint éves szinten 16 milliárd forintos nyereséget termelhet a dohányellátó.
A Standpoint Research alapítója és vezetője Ronnie Moas több amerikai vállalatot is leminősített és most már eladásra ajánlja az Apple, az Amazon és a Philip Morris részvényeit. Moas nem elsősorban fundamentális alapon közelíti meg a vállalatokat, egyszerűen azt állítja, hogy morális alapon nem szabad ezekből a részvényekből venni, írja a Marketwatch.
Ilyenek álltak szinte minden magyar garázsában - évtizedekkel ezelőtt.
Kudarcba fulladtak a tárgyalások.
Itt az új igazságügyi miniszterjelölt.
Izgalmakban most sincs hiány.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?